• wyświetleń: 4221

PLKS odpadł w walce o I ligę

W niedzielę siatkarki PLKS zmierzyły się z gospodyniami turnieju.

PLKS KROSNO 1:3

Zespół z Karpat po dwóch meczach posiadał 4 punkty po zwycięstwach z Sulechowem 3:0 i zespołem akademiczek z Warszawy 3:1. Teoretycznie wszystkie zespoły miały szanse na awans do finału. PLKS aby awansować musiał jednak pokonać zespół z Krosna 3:0, a zawodniczki z Warszawy pokonać Zawiszę Sulechów. Pierwsza partia meczu dawała nadzieję pszczyniankom aby zakończyć mecz wynikiem dającym awans. Zupełnie inaczej wyglądała gra niż w meczu sobotnim z Sulechowem. Zawodniczki PLKS poprawiły przyjęcie zagrywki, swoją zagrywką nękały przeciwniczki, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów. W pierwszym secie pokonały zespół z Krosna do 19.
Druga partia rozpoczęła się od błędów w przyjęciu zagrywki naszego zespołu. Przeciwniczki szybko odskoczyły na kilka punktów. One uzyskały przewagę. PLKS znów zaczął popełniać błędy w przyjęciu i ataku. Drugą partię wygrały gospodynie turnieju do 19.

W trzecim secie PLKS znów wrócił do dobrej gry z pierwszego seta, odrzucił zagrywką przeciwniczki od siatki. Nasze zawodniczki skutecznymi atakami doprowadziły do stanu 16:14. W tym momencie sędzia pokazał zawodniczkom z Krosna za dyskusję żółtą kartkę, po chwili i nasz zespół dostał kartę koloru żółtego. Zamiast stanu 17:14 dla pszczynianek zrobiło się 17:15. Należy nadmienić, że w trakcie meczu bardzo wulgarnie odnoszono się przez małą grupę miejscowych kibiców w stronę naszego zespołu. Również obsadzenie sędziego głównego turnieju z Krosna i liniowych była bardzo kontrowersyjne. Nasze zawodniczki od tego momentu oddały inicjatywę przeciwniczką. Mecz wyrównał się, ale to Karpaty zakończyły seta zwycięstwem 26:24. Ostatni set bez historii zakończył się do 20 dla zawodniczek Krosna, zyskując miano jedynej niepokonanej drużyny krośnieńskiego turnieju.

Pszczynianki ostatecznie zajęły trzecie miejsce i odpadły z dalszej rywalizacji o awans.

PLKS vs Karpaty Krosno - 19.05.2013 · fot. AW

Skrót z meczu PLKS - Karpaty Krosno 1:3 19.05.2013r

itvpodkarpacie

W drugim niedzielnym meczu siatkarki Zawiszy Sulechów wygrały 3:0 (28:26, 25:22, 25:15) z zespołem Imtech-u AZS Politechnika Warszawska.

Awans do turnieju finałowego o wejście do I ligi uzyskały zespoły:
Karpaty Krosno i Zawisza Sulechów oraz rywalizujące w Częstochowie zespoły SPS Politechnika Częstochowska i Developres Rzeszów.